Itt a friss jelentés: drámai mélyrepülés Európában, padlón a gazdaság
Mélypontra romlott az egész eurozóna, úgy, ahogy van.
Mélypontra romlott az egész eurozóna, úgy, ahogy van.
Bármennyire is furcsán hangzik, a legnagyobb német gazdasági napilap szerint egyre szegényebbek a németek.
Berlinnek új impulzusokra van szüksége: ha nem történik kedvező változás, a szélsőjobboldali Alternatíva Németországért akár húsz százalék fölé kerülhet.
Milei elnök radikális nézetei működnek a valóságban.
A német gazdaság hosszabb ideje küzd versenyképességi problémákkal, és egyelőre nem látszik, mikor jöhet el a fordulat legfontosabb külpiacunkon – amit az augusztusi ipari termelési adatok is tükröznek. A Makronóm Intézet elemzőjének értékelése szerint a hazai ipari teljesítmény érdemi felpattanása várhatóan csak jövőre következhet be, amennyiben a német gazdaság helyreáll és a belső kereslet is tovább élénkül.
Volt némi halvány remény 2024-ben egy minimális, 0,3 százalékos gazdasági bővülésre. De még ezt az előrejelzést is le kellett rontani. A Scholz-kormány egyre nagyobb kutyaszorítóba kerül.
Nem jó hír hazánknak sem, hogy gyülekeznek a felhők a német gazdaság felett, hiszen ezer szállal kötődünk hozzájuk. A múlt héten átfutottuk a Spiegel gazdasági rovatát, és nem igazán találtunk pozitív hangulatú írást. Már maguk a németek sem igazán tudják, miképp lehetne ebből a helyzetből kikecmeregni.
Egymás sarkát tapossák a csapnivaló mutatók a német gazdaságban.
A 2022-es inflációs sokk miatt tartósan magas maradt az USA-ban is a szolgáltatásinfláció, ami nehezíti a Fed számára a monetáris lazítást. Bár a mai inflációs adat megnyugtatta a piacokat, a befektetők továbbra is bizonytalanok, hogy szeptemberben 25 vagy 50 bázispontos kamatvágás következik-e, így az augusztus 5-e utáni pánikot követően most inkább a kivárás jellemző – értékeli a friss adatokat és a piaci helyzetet a Makronóm Intézet elemzője.
A piacok sokkot kaptak a legfrissebb amerikai munkanélküliségi adatoktól, így az sem kizárt, hogy elmarad a mai kereskedés.
Tíz év alatt Németország a hatodikról a 24. helyre esett a globális versenyképességi listán. A kormány munkájának megítélése az ezt elemző tanulmány szerint is katasztrofális.
Másokat a koffeinmérgezés tart ébren éjjel, engem a német gazdaság horrorisztikus számai.
Idén tovább csúszik a lejtőn Európa legnagyobb gazdasága. A tavalyi recesszió 2024-ben is folytatódik, ami rossz hír Magyarország számára, a hazai ipar ugyanis nagyban a német kereslettől függ.
A vállalkozó szerint a német gazdaság nem „recesszióba fog esni”, már rég abban van.
Magyarország a háború és a béke kérdésében is vonzó alternatívát kínál az unión belül. Ezért támadják ilyen elkeseredetten.
Meglepő szalagcím 2024-ben, Európa megváltozott.
A republikánusoknak, illetve Trumpnak kedvezhet az őszi elnökválasztáson, hogy az átlag amerikai igen borúlátó. Az ottani sajtó értetlenül áll a széles körű, a 2008-as pénzügyi válságot idéző pesszimizmus előtt, mert alacsony a munkanélküliség, és a magas infláció ellenére a bérek is ütemesen nőttek.
Társadalmi és politikai válsága mellett most már gazdasági válság is fenyegeti Németországot.
Sokunk szomorú meglepetésére mintegy 9 év kellett ahhoz, hogy a magyar GDP utolérje az 1990-es – nem túl magas – kibocsátást.